Соченият от букмейкърите за фаворит за титлата на Световното в

...

Селесао удари 2:0 плавите

Соченият от букмейкърите за любимец за купата на Световното в Катар тим на Бразилия победи с 2:0 Сърбия в първия си мач на Мондиал 2022.

В воин за селесао се трансформира Ричарлисон, а не Неймар.

Нападателят откри резултата в 62-ата минута, а в 73-ата вкара свръхестествен втори гол.

Селесао си игра с плавите като котка с мишка, до момента в който не ги изяде през втората част.

2:0 е минималното, с което сърбите се отърваха, като на два пъти ги избавиха и гредите.

Сърбия рядко застрашаваше Алисон и ще се надява на по-добро показване против Камерун и Швейцария, които са другите два тима в група G.

Лошата вест за селесао е, че Неймар получи травма 10 минути преди края на срещата и се наложи да бъде сменен.

Нападателят усука десния си гален след влизане на Никола Миленкович.

В хода на мача Неймар беше фаулиран цели 9 пъти от сръбските футболисти.

На този стадий не е ясно какво е положението на нападателя, а с изключение на него, накуцвайки, напусна и Данило.