Сн. БГНЕС Григор Димитров започна с бърза и убедителна победа

...

Григор Димитров започна с бърза победа в Барселона

Сн. БГНЕС

Григор Димитров стартира с бърза и безапелационна победа присъединяване си в шампионата от серията АТП 500 в Барселона – 2:0 (6:2; 6:1) против 70-ия в международната класация французин Жил Симон единствено за час и 22 минути.

Димитров продължава да има негативен актив сроще този тенисист. Това е първата му победа на червени кортове и общо четвърта в девет изиграни сред двамата мачове.

В третия кръг Димитров ще срещне тунизиеца Малек Джазири, който е 88-ми в света. През февруари българинът падна от Джазири на шампионата в Дубай.

Първият сет против Симон вървеше оспорвано първоначално си, като даже в петия гейм Димитров изоставаше с 0:40. Той обаче съумя да обърне гейма, след което да направи два пробива и да затвори сета – 6:2.

Серията от следващо извоювани геймове (общо 7) продължи и при започване на втория сет до 3:0 за Димитров. Тя бе прекратена от Симон за 1:3, само че след това последваха още 3 следващи гейма в интерес на Димитров.
Източник: mediapool.bg