Словенският феномен Лука Дончич отново показа невероятното си спортно майсторство

...

Дончич и Далас сломиха Лейкърс, Торонто разби Юта

Словенският феномен Лука Дончич още веднъж сподели невероятното си спортно майсторство и поведе Далас Маверикс към триумф със 114:100 при гостуването на Лос Анджелис Лейкърс. 20-годишният гард приключи срещата с 27 точки, 9 битки и 10 асистенции, а с успеха Далас прекъсна серията на противника си от 10 поредни победи в Националната баскетболна асоциация.

До почивката играта бе равностойна, като "езерняците " даже водеха с 3 точки при 62:59. В третата четвърт обаче на терена имаше единствено един тим и това бе този на "маврите ". Серия от поредни кошове разреши на гостите да поведат с цели 20 точки още доникъде на четвъртината и до края на мача Дончич и комания нямаха никакви усложнения да задържат големия си задатък.

Делон Райт добави 17 точки за успеха на Далас, а с по 15 завършиха Дуайт Пауъл, Кристапс Порзингис и Джъстин Джаксън. За домакините от Лейкърс, за които това едвам трета загуба през сезона, 27 точки вкара Антъни Дейвис, до момента в който ЛеБрон Джеймс приключи с 25.

За разлика от съгражданите си от Лейкърс, баскетболистите на Лос Анджелис Клипърс нямаха усложнения против гостуващия тим на Вашингтон Уизардс и го победиха със зрелищния резултат от 150:125.

"Ножиците " вкараха най-малко 34 точки във всяка една от четирите елементи, а самичък толкоз наниза и най-резултатният им състезател Кауай Ленард. Пол Джордж добави още 31 точки за отбора на Клипърс, който в един миг водеше с 32 точки. Мотрезл Харел и Лу Уилямс се включиха отлично от пейката и прибавиха 23 и 22 точки надлежно.

За Вашингтон най-полезен бе новобранецът Руи Хачимура, който вкара 30 точки, до момента в който с 23 приключи Брадли Бийл.

Шампионът Торонто Раптърс се поздрави с изразителна победа със 130:110 при семейството си на Юта Джаз. Баскетболистите на треньора Ник Нърс изиграха чудесно първо полувреме, което завърши при невероятните 40 точки преднина в тяхна изгода - 77:37.

В третата четвърт Юта опита да направи незабравим поврат и единствено за 12 минути осъществя 49 точки, само че това оказа помощ само разликата да бъде сведено до не по-малко от 16 точки.

Паскал Сиакам бе най-полезен за Торонто с 35 точки. Фред Ван Влийт прибави още 21 за триумфа, а Норман Пауъл остана с 15. За Юта Майк Конли осъществя 20 точки, а от пейката с 19 се включи Джеф Грийн. /БТА