След тежките месеци под ръководството на Петер Бош, светлината изглежда

...

Дортмунд на Щьогер победи и Хофенхайм

След тежките месеци под управлението на Петер Бош, светлината наподобява изгря на улицата на Борусия Дортмунд. „ Жълто-черните” реализираха втора поредна победа под управлението на новия си треньор Петер Щьогер, постигайки поврат с 2:1 над Хофенхайм.

Хофе откри резултата в 21-ата минута. Отлична отборна композиция докара до пас в кулоар към Павел Кадержабек, който пък пусна успоредна топка към Марк Ут и за нападателя остана единствено да засече във вратата.

В началото на втората част Надим Амири можеше и да удвои задатъка на Хофе. Вместо това в 62-ата минута нарушаване на Щефан Пош в наказателното поле докара до дузпа, която Пиер-Емерик Обамеянг осъществя за 1:1.

Усилията на домакините доведоха до резултат, откакто в 89-ата минута те стигнаха до надвит гол. Шинджи Кагава опита извеждащ пас към Кристиан Пулишич, който мина най-много поради неприятната игра на Стивън Зубер. Пулишич обаче се ориентира съвършено, с едно допиране преодоля Оливер Бауман, а с второто вкара за 2:1.

В класирането Борусия се изкачи на трето място с 28 точки, на 13 зад водача Байерн. Именно Хофе бе един от изпреварените от Дортмунд тимове. Тимът на Юлиан Нагелсман е седми с 26 точки.