Славия се справи с Академик Пловдив с 92:44 в мач

...

Женският Академик загуби с 48 точки разлика от Славия

Славия се оправи с Академик Пловдив с 92:44 в мач от втория кръг на женската А група след ужасно второ полувреме. Академик изигра отлична първа част в зала " Триадица ", като не даде опция на противника да се откъсне напред.

Славия повеждаше с малко, само че пловдивчанки се връщаха в мача в първия четвърт час. След това обаче домакините приключиха мощно полувремето, като пресираха нацяло игрище Академик и по този начин дръпнаха на почивката с 43:30.

През второто полувреме Славия към този момент не правеше неточности и усили още задатъка си в третата част, а в последната разгроми съперника.

В последната четвърт Академик означи едвам три точки, против 27 за Славия, което дефинира финалния огромен резултат.

18 точки и 9 битки за триумфа записа Мина Василева, 16 вкара Валентина Веселинова и 15 с 10 битки - Вероника Джикова.

За Славия игра и се разписа и 15-годишната Елена Драгоева.

За Академик Анна Римпова записа дабъл-дабъл от 14 точки и 10 битки, Десислава Хилендарова се регистрира с 11 точки и 9 битки.

Славия - Академик Пловдив дами 92:44 (24:22, 19:8, 22:11, 27:3)

АКАДЕМИК ПЛОВДИВ ЖЕНИ: 8. Александра Василева 4, 12. Диляра Четинова 5, 15. Анна Римпова 14, 4. Десислава Хилендарова 11, 13. Иглика Трамборджиева 2 (10. Катя Гърбева, 9. Анна Минкова 8, 17. Детелина Лилова, 5. Памела Орешкова, 11. Мария Апостолова не е играла, 33. Мария Тунова не е играла)

Съдии : Моника Вичева, Дияна Стоянова; Комисар : Тодор Иванов
Източник: marica.bg