Швейцарският първенец Базел загуби катастрофално у дома от лидера в

...

Манчестър Сити размаза пореден съперник

Швейцарският отличник Базел загуби пагубно вкъщи от водача в британската Висша лига Манчестър Сити с 0:4 в първия им мач от осминафиналите на Шампионската лига. Така „ гражданите” на процедура обезсмислиха реванша и към този момент умерено гледат към четвъртфиналите на най-престижния европейски клубен шампионат.

Играчите на Хосеп Гуардиола предстоящо за множеството експерти и почитатели преобладаваха и си взеха решение нещата още до 18-ата минута. Илкай Гюндоган (14) с глава изведе гостите напред в резултата след центриране на Кевин де Бройне, а по-късно Бернардо Силва (18) удвои задатъка на британския гранд след пробив на Стърлинг. Между двете попадение Щокер от домакините имаше отлична опция за равнене, само че пропусна.

Аржентинският голмайстор Серхио Агуеро (23) пък направи резултата типичен след подаване на бразилеца Фернандиньо. Това бе 14-о попадение за него от началото на годината. До края на първата част Де Бройне и Гюндоган направиха пропуски, а домакините също не стопираха да нападат, само че нямаха шанс в завършващата фаза.

Малко след почивката Илкай Гюндоган (53) вкара втория си гол в мача след пас на Кун Агуеро. След това гостите понижиха оборотите, а Оберлин и Елионуси пропуснаха да вкарат почетно попадение за домакините, откакто Едерсон се оправи чудесно на вратата на "гражданите ".
Източник: fakti.bg