Швеция стартира с успех кампанията си в световните квалификации за

...

Ибрахимович се завърна с асистенция, Левандовски спаси Полша

Швеция започва с триумф акцията си в международните квалификации за Мондиал 2022, откакто победи вкъщи Грузия с 1:0.

В отбора за първи път от 2016-а насам като титуляр стартира звездата на „ тре крунур “ Златан Ибрахимович, който се регистрира с асистенция за единственото попадение в срещата, дело на Виктор Клаесон в 35-ата минута.

Нападателят на Милан получи и жълт картон в 54-та минута при първото си присъединяване за националния тим от пет години насам.

В различен интерессблъсък от вечерта, Унгария и Полша приключиха 3:3 в БУдапеща. Роланд Салай и Адам Шалай дадоха удобна преднина на „ маджарите “, само че „ Дружина полска “ възвърне паритета след точните интервенции на Кшищоф Пьонтек и Камил Йозвяк.

Роберт Левандовски ликува, откакто е изравнил за 3:3.

Вили Орбан върна задатъка на Унгария, само че футболист №1 в света Роберт Левандовски избави поляците с изравнително попадение в 83-та минута. В края домакините останаха с човек по-малко след втория жълт картон на Атила Фиола.
Източник: bnr.bg