Швеция и Чехия останаха с перфектен баланс на световното първенство

...

Швеция и Чехия спечелиха и вторите си мачове на Световното

Швеция и Чехия останаха с съвършен баланс на международното състезание по хокей на лед за мъже, откакто вкараха по пет гола и завоюваха вторите си мачове в груповата фаза. Шведите победиха с 5:0 Австрия във финландския град Тампере, а чехите надделяха с 5:1 Казахстан в Рига, Латвия.

Швеция към този момент има 120 минути без позволен гол на шампионата, откакто дебютантът Йеспер Валстед избави 18 удара.

" Целият тим игра доста добре. Контролирахме по-голямата част от мача, държахме шайбата в тяхната зона и имахме доста шансове да вкарваме. Това улесни мачът за мен и те нямаха действителни благоприятни условия за гол ", съобщи той, представен от iihf.com.

За разлика от първия мач против Германия, Швеция този път стартира с головете овреме. 3:43 минути след началото Пар Линдхолм отклони удар на Йонатан Бергрен в мрежата на противника. Маркус Сьоренсен наниза втората шайба в 27-та минута, а Патрик Немет вкара за 3:0 в края на втората третина с удар от линията.

Лео Карлсон и Денис Еверберг означиха още два гола в последната третина и шведите приключиха с пет попадения от 32 удара. Така скандинавците се изравниха на върха с тима на Съединени американски щати, който разгроми със 7:1 Унгария.

Чехите пък стреляха 43 пъти към вратата на Казахстан и също нанизаха пет попадения. Доминик Кубалик вкара два гола за успеха, а по още един прибавиха Якуб Зборил, Лукаш Седлак и Ян Косталек.

Чехите разделят първата позиция с Швейцария и Канада, които също са безупречни от началото на шампионата.