Шведката Йона Сундлинг спечели спринта при жените в Ливиньо, Италия

...

Йона Сундлинг спечели спринта при жените в Ливиньо

Шведката Йона Сундлинг завоюва спринта при дамите в Ливиньо, Италия от Световната купа по ски тичане.

28-годишната Сундлинг записа първата си победа за сезона.

Тя завоюва финала с време от 2:45.70 минути, като по този начин се качи на върха на напълно шведския подиум.
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
Втора на 1.05 секунди от нея остана Мая Далквист, а тройката добави Емма Рибом с закъснение от 1.30 секунди. На четвърто място остана Надине Фендрих от Швейцария

При дамите класирането в Световната купа се оглавява от норвежката Тирил Венг с 1447 точки. Втора с 1160 точки е шведката Фрида Карлсон, а финландката Керту Нисканен е трета с 1019 точки. В подреждането за Световната купа в спринта водач с 540 точки е Надине Фендрих. С 494 точки втора е Тирил Венг, а трета с 426 точки е шведката Йохана Хегстрьом.