Шведката Хана Йоберг изненада фаворитките и грабна златния медал в

...

Шведката Хана Йоберг с изненадващо злато в биатлона

Шведката Хана Йоберг изненада фаворитките и сграбчи златния орден в класическата дисципина в биатлона - 15 километра самостоятелно тичане. Тя съумя да повали и 20-е цели и с положително тичане измина дистанцията за 41:07.2 минути. Йоберг знаеше след последната пукотевица е в борба за златото и загуби единствено 10 секунди от сребърната Анастасия Кузмина в заключителния рунд.

Класиране по медали на зимните олимпийски игри ПьонгЧанг 2018

Швеция завоюва първото злато

Кузмина бяга ужасно, само че направи две неточности и изостана на 24.7 секунди от шампионката. Така натурализираната рускиня донесе второ сребро за Словакия на игрите в ПьонгЧанг.

Лаура Далмайер прибави бронз към двата си златни медала. Тя започва с един от последните номера. Тази тактичност се оказа неудачна и макар положителната пукотевица - единствено една неточност, германката не можа да се пребори даже и за второто място.

Снимка 340383
Източник:

Ските на Бундестима не бяха доста добре намазани, тъй като Франсиска Пройс съумя да повали всички цели, само че остана едвам четвърта.

От българките най-добре се показа Даниела Кадева, която събори първите 10 цели, само че след това направи 3 неточности и се класира на 53-о място.

Класиране 15 километра самостоятелен старт, биатлон дами (време, изост., стрелба):
1. Хана Йоберг (Швеция) 41:07.2 - 0+0+0+0
2. Анастасия Кузмина (Словакия) 41:31.9 +24.7с 0+1+1+0
3. Лаура Далмаейр (Германия) 41:48.4 +42.2с 1+0+0+0
4. Франсиска Пройс (Германия) 42:06.9 +59.7с 0+0+0+0
5. Паулина Фиалкова (Словакия) 42:09.5 +1:02.3 1+0+0+0
6. Моника Хойниш (Полша) 43:02.0 +1:54.8 0+1+0+0
7. Доротеа Вирер (Италия) 43:16.8 +2:08.6 0+1+0+1
8. Елиза Гаспарин (Швейцария) 43:22.4 +2:15.2 1+0+0+0