Шумен 61 победи Спартак (Варна) с 25:19 (14:10) в хандбалното

...

Спартак Варна загуби от Шумен хандбалното дерби на Североизтока

" Шумен 61 " победи " Спартак " (Варна) с 25:19 (14:10) в хандбалното дерби от 4-ия кръг в елита при мъжете. Двубоят се игра в зала нощес " Арена Шумен ".

Така първенците от Шумен не престават с цялостен актив от 6 т. в играните три мача. Докато " Спартак " записа втора загуба в тазгодишното състезание. Любопитен миг бе, че варненци бяха водени още веднъж от емблематичния треньор Пенко Златев, който се бе отдръпнал след заслужен бенефис.

" Спартак " стартира по-мобилизирано мача и до 20-ата минута домакините бяха догонващи в резултата, до тогава имаше и 6 изравнявания. В тия минути за първенците точни бяха Бранимир Балчев, който се разписа и три пъти от 7-метров углавен удар, а попадения забиха още Димитър Грозев и Александър Димитров и Димитър Пламенов. След 20-ата мин. домакините дръпнаха в резултата и докрая не позволиха изненади. За положителното показване на " Спартак " до този преломен миг огромна е заслугата и на вратаря на гостите Емилиян Стефанов, който безусловно бе заключил вратата си.

За обрата обаче способства именитият пазач Иван Иванов-Змея. Той влезе на промяна, направи шест показни спасявания и отрази и дузпа. Това в допълнение надъха домакините и след почивката те методично започнаха да усилват задатъка си. Шампионите заздравиха доста отбраната и заиграха доста по-освободено и комбинативно в нахлуване. Красиви контри след откраднати топки, завършващи с ефектни стрелби, осъществя свръхзвуковият Димитър Грозев.

След почивката на вратата се развихри Ивайло Костов, който приключи мача с общо 18 спасявания. Един от най-атрактивните голове в мача записа крилото Александър Димитров, който зрелищно трансферира вратаря на " Спартак ".

Към края на мача треньорът на шуменци Никола Карастоянов пусна в игра всички от аварийна пейка, в това число и юношите, което пък даде късмет на гостите малко да постопят пасива си.

Най-резултатен за първенците бе Бранимир Балчев - 10 гола. За тима на " Спартак " по 4 гола означиха Йордан Попов и Здравко Славов.

***

" Шумен 61 " - Костов, Николов 1, Г. Атанасов, Добрев 2, Мехмедов, Сали 1, А. Димитров 2, И. Иванов, Каников, Ефтимов 1, Юсню, Грозев 6, Д. Иванов 2, Балчев 10, Михайлов, Т. Димитров

" Спартак " (Варна) - Стефанов, Попов 4, Йорданов 2, Мънчев, Радев, Пантелеев, Жеков, Петков 3, Стоянов 2, Славов 4, Няголов, Хюсеин, Николов 3, Ангелов, Данаилов 1

***

Никола Карастоянов, старши треньор на " Шумен 61 "

Този мач не беше от най-хубавите ни. Не влязохме с задоволително мотивация. През първото полувреме " Спартак " сподели прилична игра. Ние въобще не бяхме подготвени за старта на дуела. Затова закономерно доникъде на първото полувреме резултатът вървеше гол за гол. Стрелбите ни от 6-ия метър бяха доста разконцентрирани.

Тези от младите играчи, които взеха присъединяване, не се показаха доста добре. Ще им обясня, че би трябвало да си заслужат мястото!

Като изключим няколко положителни прояви в отбрана и страхотното включване на Змея, и на Костов през второто полувреме, не съм удовлетворен от мача. Ще използваме всеки идващ мач, с цел да усъвършенстваме пробойните.

Пенко Златев, старши треньор на " Спартак " (Варна)

Стана прекрасен мач. Много съм удовлетворен! Прекрасна зала, прелестни условия. Нашият тим игра добре, съгласно опциите си.

Докато изпълнявахме това, което си говорихме и имаше тактическа дисциплинираност, всичко беше наред.

Имаше един миг, в който противникът ни поведе с 3 - 4 гола и там се видя по какъв начин тимът се скова. Това, което имахме като заучени положения, изчезна.

Допускаме доста механически брак и прибързани стрелби

Нашата цел е освен да влезем във финалната четворка, а и да се доближим до играта на водещите тимове в шампионата ` " Шумен " и " Локо " (Горна Оряховица), с цел да имаме късмет да ги победим.
Източник: moreto.net