Щутгарт. Спортна гимнастика: Американската гимнастичка Симон Байлс спечели 15-та световна

...

Спорт: Симон Байлс спечели 15-та световна титла в спортната гимнастика

Щутгарт. Спортна гимнастика: Американската гимнастичка Симон Байлс завоюва 15-та международна купа след триумф в отборното съревнование за Съединени американски щати на международния шампионат в Щутгарт.
Байлс, която е на 22 години завоюва своя 21-и орден от международни шампионати и стана най-титулуваната спортна гимнастичка.
Тя се приближи до върха на всички времена беларуския гимнастик Витали Шербо, който има с два медала повече.
Второто място в отборната конкуренция остана за Русия, а на трето място се класира Италия.
Източник: focus-news.net