Шампионката от 2016 година Анжелик Кербер се класира за 1/4-финалите

...

Кербер показа несломим дух и продължава наказателната си серия

Шампионката от 2016 година Анжелик Кербер се класира за 1/4-финалите на " Аустрелиън Оупън " след сложен триумф над Су-Вей Сие (Тайван) с 4:6, 7:5, 6:2 след повече от два часа игра на " Род Лейвър Арина ".

Поставената под номер 21 германка пропиля задатък от 3:1 гейма в първия сет, а във втората част съумя да осъществя основен пробив в 11-ия гейм, след което изравни резултата.

Кербер продължи да господства и взе пет от първите шест гейма на последния трети сет по пътя си към триумфа.

От началото на годината германката не познава усета на провалянето. Тя завоюва всичките си дуели на " Хопман къп " в Пърт, а по-късно победи и с купата в Сидни.

" Мисля, че ключът за триумфа за мен бе, че в края бях в положение да продължа да търча колкото е належащо “, сподели след срещата някогашната номер 1 в света.

Следващата съперничка на 30-годишната германка ще бъде номер 17 Мадисън Кийс (САЩ).

Финалистката от Откритото състезание на Съединени американски щати през септември предходната година Кийс се оправи с французойката Каролин Гарсия с 6:3, 6:2. Американката ще се опита да стигне за повторно в кариерата си до полуфинал в Мелбърн след 2015 година.
Източник: btvnovinite.bg