Шампионът по волейбол при жените Марица (Пловдив) спечели седма Купа

...

Марица заслужи седма Купа на България

Шампионът по волейбол при дамите Марица (Пловдив) завоюва седма Купа България в историята си. Маричанки победиха ДКС Варна с 3:0 гейма (25:17, 25:23, 25:23) и опазиха трофея си от предходната година.
Мачът беше по-специален за волейболистките на Марица Кристина Гунчева и Боряна Ангелова, както и за треньора на ДКС Варна Стоян Гунчев и центърът Майа Ангелова. Кристина Гунчева e щерка на Стоян Гунчев, а от двете страни на мрежата бяха сестрите Боряна и Майа Ангелови.
Двубоят стартира равностойно и се стигна до 8:8, маричанки съумяха да тръпнат с 12:8 и 18:11, с цел да завоюват гейма след блокаут на Ива Дудова с 25:17.
Втората част стартира по-добре за варненки, които поведоха с 6:3 и 12:9. Маричанки изравниха при 15:15. Момичетата на Борислав Крачанов дръпнаха с 2 точки при 23:21, а след сполучлива офанзива на Силвана Чаушева с 25:23 взеха и втория гейм.
Третият гейм стартира още веднъж с преднината за ДКС Варна и при 8:4 Борислав Крачанов изиска спиране. Варненки водеха и в средата на гейма при 15:12. Както и във втория гейм " Жълто-сините " съумяха да изравнят отново при 15:15, а по-късно поведоха с 2 точки - 17:15. Стигна се до 23:19, а след неточност на Майа Ангелова от сервис мачът завърши след 25:23 и маричанки завоюваха трофея за седми път, защитавайки Купата от предходната година.
Това беше 11-ият край на маричанки в клубната история. Тимът има 7 трофея и 4 изгубени финала.
Следващият мач на Марицае на 1 февруари (сряда), от 19.00 м. в зала " Колодрума " против френския Безие в груповата фаза на Шампионската лига.
Източник: duma.bg