Шампионът Нефтохимик загуби и реванша от германския Фридриксхафен и не

...

"Нефтохимик" отново загуби от "Фридриксхафен", ще играе за Купата на СЕВ

Шампионът " Нефтохимик " загуби и реванша от немския " Фридриксхафен " и не съумя да откри място в групите на волейболната Шампионска лига за мъже.

Бургазлии отстъпиха при гостуването в Германия с 0:3, в обособените геймове на 12, 21, 20.

" Нефтохимик " се нуждаеш от победа с 3:0 или 3:1, с цел да резервира шансове за идната фаза, само че вярата бързо се изпари, откакто в първия гейм българите записаха едвам 12 точки, а във втория още веднъж отстъпиха с 21:25.

Третият гейм бе протоколен, като " Фридриксхафен " и него взе безапелационно с 25:20 и завърши мача след час и 15 минути игра.

За " Нефтохимик " се отличи Валентин Братоев с 15 точки, а за домакините Давид Зосенхаймер записа 13 точки.

След отпадането от Шампионска лига " Нефтохимик " ще продължи присъединяване си във втория по мощ евротурнир за Купата на CЕВ, където ще срещне чешкия " Дукла " Либерец.
Източник: btvnovinite.bg