Шампионът на Италия Милан започна битките в Шампионската лига с

...

Милан започна битките в Шампионската лига с 1:1 срещу Ред Бул

Шампионът на Италия Милан стартира борбите в Шампионската лига с 1:1 при гостуването си на хегемона в австрийския футбол Ред Бул (Залцбург). Ноа Окафор беше прецизен за домакините в 28-ата минута, а Алекси Салемакерс изравни в 40-ата. Секунди преди края на добавеното време " росонерите " удариха греда посредством Рафаел Леао. В другия мач от група " Е " Челси загуби с 0:1 от Динамо (Загреб).

Отборът от Ботуша не впечатли с изявите си, а и като цяло срещата не беше вълнуваща. Тя обаче стана забавна в последните минути, когато и двата отбора се разминаха с гол, който евентуално щеше да се окаже надвит.

Снимка: БГНЕС  Милан стартира борбите в Шампионската лига с 1:1 против Ред Бул
Тимът от Залцбург господства в австрийската Бундеслига, като от девет сезона насам непроменяемо печели златото. Домакините започнаха в скица 4-3-1-2 с чужденците Ноа Окафор и Фернандо в офанзива. Те обаче имаха нещастието да изгубят и двамата си титулярни централни бранители, откакто единият - Максимилиан Вьобер се контузи на загрявката, а другият - Умар Соле, напусна с контузия още преди паузата.

Стефано Пиоли не рискува и още веднъж заложи в предни позиции на Оливие Жиру и Рафаел Леао, на които през днешния ден бяха подпомагани главно Шарл де Кетеларе и Алексис Салемакерс. Последният беше единствен друг футболисти от 11-те, с които отборът излезе в дербито с Интер.
Австрийците започнаха надъхано с два удара още в първите две минути, само че по-късно " росонерите " не позволиха да бъдат сложени под напън. Милан дори погледна по-смело в офанзива и Оливие Жиру пропусна да осъществя от дребен ъгъл. По-късно към Салемакерс стреля доста мощно, само че Умар Соле мазета с глава.

Малко изненадващо на фона на протичащото се Залцбург излезе напред в резултата. В 28-ата минута Бенасер сгреши една топка пред наказателното поле, след което домакините незабавно се възползваха. Окафор с лекост преодоля Пиер Калюлю и порази мрежата на Майк Менян за 1:0.

Футболистите от Милано обаче съумяха да изравнят още преди паузата, откакто в 40-ата Салемакерс беше прецизен за 1:1. Пасът за попадението пристигна от Леао.

Ред Бул можеше да си върне задатъка в 53-тата, когато Кяергор изведе Фернандо на празна врата, само че бразилецът стреля в навън.

Малко преди час игра Пиоли направи тройна промяна - по един нов състезател за всяка от полевите линии, като измежду появилите се беше дебютантът за отбора Сержиньо Дест.
В 62-рата Зайвалд шутира рисково към вратата на Милан, само че Менян избави.

Постепенно ситуациите станаха все по-малко. Италианците обаче имаха своя късмет за попадение, откакто в 84-ата Ориги майсторски изведе Браим Диас самичък против вратаря, само че Кьон изпревари младока и сграбчи топката тъкмо пред крайници му.

Такава опция обаче имаха и домакините, откакто в 88-ата Бенямин Шешко стреля с левия крайник и Менян нямаше какво да направи, само че кълбото излезе в навън.
Последва състояние за Ориги, само че той не съумя да стреля добре. Така се стигна и до финалните секунди, когато шут на Леао се отби в гредата.

Следващият кръг в групата е още след седмица - в сряда, когато Милан ще одобри Селтик, а Залцбург ще се изправи против носителя на трофея Реал в Мадрид.
Източник: fakti.bg