Шампионът на България Лудогорец започна с погром летните си контроли.

...

Гледахте на живо: Лудогорец громи с двуцифрен резултат в първата си контрола

Шампионът на България Лудогорец стартира с разгром летните си контроли. Футболистите на Стойчо Стоев безусловно прегазиха с 12:1 третодивизионния Надежда (Доброславци). С инспекцията " орлите " сложиха завършек на подготовката си на родна земя.
 Лудогорец - Доброславци @@@
Голеадата в комплекс " Царско село " стартира още в 3-ата минута, когато Джоди Лукоки откри резултата. След още шест минути игра Людмил Атанасов си означи автогол и удвои задатъка на " орлите ". До края на първата част българският първенец осъществя още един гол, дело на Якуб Шверчок в 34-ата минута.
След почивката отборът от Югозападната Трета лига очевидно изостана физически от противника си и получи цели девет гола във вратата си. С четири попадения се отличи Димо Бакалов (55', 63', 70', 80'), а хеттрик заби Вандерсон (52', 60, 82'). По един гол осъществиха новото попълнение Дан Битон и Серкан Юсеин.
Утре, неделя, отборът отпътува на подготовка в Австрия. Делегацията на разградчани ще лети с постоянен полет на Луфтханза до Мюнхен в 13:10 часа. Очаква се футболистите да бъдат на Терминал 2 на летището в София към 11:30 часа.

На австрийска земя първенците на България в последните осем години ще изиграят четири контроли - против словенския Триглав, първенеца на Азербайджан Карабах, първенеца на Украйна Шахтьор (Донецк) и румънския Ботошани.

Лудогорец - Надежда (Доброславци) 12:1