Шампионът и носител на Купата на България Берое победи Рилски

...

Берое не срещна затруднения в мача с Рилски спортист от женското баскетболна първенство

Шампионът и притежател на Купата на България Берое победи Рилски състезател с 95:40 (19:7, 15:7, 38:6, 23:20) като хазаин в Стара Загора в мач от 11-ия кръг от втория стадий, Първа тройка в шампионата на България по баскетбол за дами.

След триумфа против сребърния медалист за Купата на страната за 2023 година, старозагорки не престават със 100-процентов актив от седем победи. Рилски състезател завърши втория стадий в шампионата с актив от една победа и седем загуби.

Домакините имаха цялостно предимство в срещата в зала „ Общинска “ в Стара Загора. Още на почивката задатъкът на Берое доближи 20 точки при 34:14. Воденият от старши треньора Таня Гатева състав бе решителен третата част, осъществя 38 точки против единствено 6 за Рилски състезател и преди последните 10 минути водеше със 72:20. Най-голямата разлика бе 55 точки.

Теодора Динева бе най-резултатна за Берое с 14 точки и 9 битки, Цветомира Наумова приключи с 13 точки, 8 битки и 5 асистенции, а Яна Карамфилова добави 12 точки и 4 битки.

За тима от Самоков Деница Манолова означи 15 точки и 6 битки, а Ивана Бонева се регистрира с 14 точки. Вероника Джикова пропусна мача.

В идващия, финален кръг от Първата тройка отборът на Берое ще гостува на Монтана 2003 на 8 април.