Шампионът Байерн (Мюнхен) се измъчи в първата си контрола за

...

Успех след дузпи класира Байерн на финал

Шампионът Байерн (Мюнхен) се изтеза в първата си контрола за новата година, само че въпреки всичко съумя да надвие Фортуна (Дюселдорф) като посетител след дузпи. Мачът е част от четиристранния шампионат Telecom Cup, а този триумф баварците се класираха за финала, в който ще спорят с Борусия (Мьонхенгладбах) или Херта (Берлин). Според разпоредбите всеки мач продължава по 45 минути, а при тъждество се минава непосредствено към наказателни удари.

Домакините от Фортуна и Байерн не си вкараха голове за 45 минути, а при дузпите отборът на Нико Ковач се наложи с 8:7 след по 9 изпълнени изстрела.
Niklas Süle scoring the winning penalty for Bayern. #TelekomCup pic.twitter.com/rhZ3xiGVd9
— Bayern & Germany (@iMiaSanMia) January 13, 2019 Преди този конфликт мюнхенци бяха на подготовка в Доха, само че там не организираха нито един спаринг.
Финалът стартира в 17:30 часа.

Съставът на Байерн: Нойер, Кимих, Маи, Зюле, Алаба, Санчес, Горетцка, Гнабри, Мюлер, Коман, Левандовски

Резерви: Улрайх, Вагнер, Хумелс, Тиаго, Мартинес, Хамес, Рафиня, Боатенг, Дейвис, Чеон, Лунгвитц, Циркцее