Шампионът Балкан постигна втора победа в Националната баскетболна лига за

...

Втора победа за Балкан Ботевград в НБЛ

Шампионът Балкан реализира втора победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) откакто се наложи над Черно море Тича с 86:80 (26:19, 14:28, 17:19, 29:14) като хазаин в Ботевград в среща от третия кръг. Балкан продължава с актив от две победи и една загуба, до момента в който Черно море позволи трето следващо проваляне.

Балкан имаше предимство през по-голямата част от първото полувреме, само че до почивката гостите обърнаха до 47:40 в своя изгода. Последва по-добра трета част за Черно море Тича, който водеше с 57:66 преди последните 10 минути, само че до края ботевградчани съумяха да стигнат до поврат.

Димитър Димитров бе най-резултатен с 24 точки, 6 битки и 3 асистенции, а за варненци Костадин Лазаров приключи със 17 точки, 4 битки и 2 асистенции.