Севиля е финалист за Лига Европа. Андалусииците се наложиха с

...

Севиля шокира Манчестър Юнайтед и се класира за финала в ЛЕ

Севиля е финалист за Лига Европа. Андалусииците се постановиха с 2:1 над Манчестър Юнайтед в Кьолн и чакат спечелилият от двойката Интер - Шахтьор Донецк. Бруно Фернандеш изведе "червените дяволи " напред в резултата след тъкмо изпълнена дузпа, само че в средата на първото полувреме Сусо възвърне равенството. Английският отбор контролираше дейностите на терена през втората част, само че резервата Люк Де Йонг донесе триумфа за Севиля 10 минути преди края на срещата. Големият воин за испанския отбор не е опитния нидерландец, а вратарят Ясин Боно, който на няколко пъти се намеси уверено. Тактиката на Жулен Лопетеги сработи и съумя да надхитри по-младия си сътрудник - Оле Гунар Солскяер.

Двата тима стартираха дуела чудесно, практикувайки отворена игра и нападенията към вратите стартираха незабавно.

В 8-ата минута Манчестър Юнайтед получи правото да извърши дузпа. Маркъс Рашфорд нанесе удар към вратата на Боно, само че при изстрелът нападателят бе фаулиран жестоко от Диего Карлос. Главният арбитър Феликс Брихт уточни бялата точка, а 11-метровият углавен удар бе трансфорат в гол от Бруно Фернандеш с тъкмо осъществяване в типични за португалеца жанр.