Серията турнири Pro Shop golf cup 2017, приключи с турнир

...

14-годишният Христо Янакиев спечели първото място в голф турнир Pro Shop Golf Cup

Серията шампионати Pro Shop golf cup 2017, завърши с шампионат на Taylor Made, дълготраен сътрудник на голф клуб ‘’ Пирин’’.

Голф играчите се състезаваха в самостоятелен формат, разграничен в две дивизии. Въпреки мощния пирински вятър, 24 участника стартираха и изиграха 18-те дупки на Иън Ууснам в Пирин Голф и Кънтри Клуб.
В дивизия А, голфърите играха чист строукплей с хендикап до 12,4. Почетното първо място завоюва 14-годишния – Христо Янакиев, със страховит резултат от 75 чисти точки, следван от Антон Панайотов с 77 и Владимир Михайлов с 80 точки.

В дивизия В, участниците играха с хендикап от 12,4 до 28 във формат стейбълфорд. Надпреварата завоюва Димитър Георгиев с 30 чисти точки. Освен първото място, той заслужи и премията за Най-близо до флага на 15-та дупка. Втори стана Стефан Митев с 28 и трети Момчил Шишков още веднъж с 28 точки.
Втората специфична премия за ‘’Най-дълъг удар’’ на 11-та дупка, справедливо завоюва, бащата на Христо - Янаки Янакиев.

Победителите бяха наградени с награди предоставени от марката Taylor Made, измежду които бяха голф чанта ProCart, стик IRS-Milled Grind Antique Bronze и голф сак.