Септември и Спартак (Варна) завършиха наравно 1:1 в мач от

...

Септември пропусна да накаже Спартак с дузпа в последната минута

Септември и Спартак (Варна) приключиха наедно 1:1 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион " Васил Левски " не предложи доста забавни обстановки, само че въпреки всичко двата тима си размениха по един гол.
 В самия завършек на срещата столичани пропуснаха страхотна опция да сграбчен трите точки, откакто Димитър Костадинов изпусна дузпа.

И двете попадения паднаха в края на първото полувреме. Домакините откриха резултата посредством Асен Георгиев в 40-ата минута, само че секунди преди почивката Виктор Митев изравни със страховит удар от далечно разстояние.

През втората част гостите бяха по-активни, само че не съумяха да материализират своите шансове, а един път и гредата спря " соколите " от гол. Дебют за отбора, воден от Тодор Киселичков, направи новото попълнение Родни Антуи, който започва от първата минута.

16  Септември - Спартак (Варна)
С днешното равенството варненци събират актив от 5 точки, които оставят тима на последно място в класирането. Септември прекъсна отрицателната си серия от две следващи турнирни загуби и заема 12-а позиция със своите 9 пункта.

Първият прецизен удар в срещата пристигна след единствено 120 секунди игра. Божидар Васев стреля отвън наказателното поле, само че Шейтанов не бе усложнен и улови безпроблемно.

Малко по-късно Асен Георгиев засече центриране от корнер, само че изстрелът му мина настрана от десния непряк дирек на вратата, защитавана от Иван Дичевски.
В идващите минути липсваха рискови положения пред някоя от двете порти.

В 38-мата минута Атанас Кабов центрира отдясно към Мартин Стоянов, само че нападателят на Септември не съумя да насочи първокласен удар.
120 секунди по-късно домакините излязоха напред в резултата. Красиан Колев извърши корнер, който изненада Иван Дичевски, само че въпреки всичко стражът на варненци съумя да избие кълбото на сантиметри пред голлинията. Във вратарското поле се получи безредие, а най-съобразителен се оказа Асен Георгиев, който нямаше по какъв начин да сбърка от тази позиция.

В добавеното време на първата част Виктор Митев осъществя ужасно изравнително попадение. Той открадна топката в средата на терена след неверно подаване на Асен Чандъров, напредна в половината на столичани и насочи страховит изстрел от далечно разстояние, който не остави шансове на противниковия пазач - 1:1.

В 54-ата минута Здравко Димитров бе открит на добра стрелкова позиция, само че след рикошет топката излезе в ъглов удар. От него гостите отиграха заучено състояние, при което кълбото бе центирано към границата на наказателното поле, където от въздуха Виктор Митев стреля мощно, само че неопределено.
Малко откакто измина час игра Спартак провежда светкавична контраофанзива, при която Ивей Ромееш бе изведен зад тила на отбраната, само че мощният му изстрел срещна лявата греда.

В 80-ата минута Янчо Андреев си откри пространство за удар към дъгата на пеналтерията, който обаче не откри очертанията на вратата.
В последната минута от постоянното време Септември получи опция да извърши дузпа, откакто топката срещна ръката на Проспер Менди. Димитър Костадинов застана на бялата точка, само че нападателят стреля на сантиметри от десния непряк дирек.

СЕПТЕМВРИ 1:1 СПАРТАК (ВН)

1:0 Асен Георгиев (40)
1:1 Виктор Митев (45+1)

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров (К), 7. Айкут Рамадан, 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 22. Мартин Стойчев, 14. Мартин Стоянов

СПАРТАК (ВН): 21. Иван Дичевски (К), 9. Мехмед Сабри, 6. Емануел Моура, 25. Пламен Димов, 23. Проспер Менди, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 20. Родни Антуи, 33. Здравко Димитров, 27. Денис Баланюк

Снимки: Владимир Иванов