Сенегал успя да се класира за осминафиналите на Мондиала в

...

Сенегал спечели директната битка с Еквадор и е на 1/8 финал

Сенегал съумя да се класира за осминафиналите на Мондиала в Катар. Африканците победиха с 2:1 Еквадор в директната борба за елиминациите. На еквадорците беше задоволително и тъждество, а Сенегал трябваше наложително да победи. Исмаила Сар от дузпа откри в края на първото полувреме, само че Мойсес Кайседо през втората част изравни. Калиду Кулибали донесе триумфа на сенегалците с гол съвсем незабавно след изравнителното попадение на Еквадор.
Прочетете още
В края на полувремето Сенегал откри резултата, откакто съдията отсъди дузпа за африканците за нарушаване в наказателното поле на състезател на Еквадор. Исмаила Сар не сгреши от бялата топката и Сенегал откри - 1:0.

Еквадор изравни резултата в 68-та минута след центриране от корнер Торес смъкна за Мойсес Кайседо,който от близко успа да осъществя.

Сенегал излезе напред в резултата единствено секунди след попадението на Еквадор. След центриране от фаул и безредие топката доближи до Калиду Кулибали, който разстреля еквадорския пазач за 2:1.

Така Сенегал приключи на второто място с 6 точки, групата завоюва Нидерландия, а Еквадор остана на третата позиция с 4 точки. На последното място приключи домакина Катар без точка.

Сенегал чака спечелилия от група В на осминафиналите.

Еквадор : Ернан Галиндес, Первис Еступинян Пиеро Инкапие, Феликс Торес, Анхело Пресиадо, Карлос Груесо (Хосе Сифуентес 46 мин.), Мойсес Кайседо, Алан Франко (Джереми Сармиенто 46 мин.), Енер Валенсия, Майкъл Естрада (Джоркаеф Реаско 64 мин.), Гонсало Плата

Сенегал : Едуар Менди, Абду Диало, Исмаил Джейкъбс, Калиду Кулибали, Юсуф Сабали, Папе Гей, Гана Гей, Пате Сис (Нампалис Менди 75 мин.), Исмаила Сар, Булай Диа, Илиман Ндиайе (Бамба Диенг 75 мин.)

Източник: trafficnews.bg