Селекцията на Юлиан Нагелсман загуби от Турция с 2:3 на

...

Турция върна кошмарите на Германия на Нагелсман

Селекцията на Юлиан Нагелсман загуби от Турция с 2:3 на „ Олимпиящадион “ в столицата Берлин.

Южните ни съседи обърнаха от 0:1 през първото полувреме, а след почивката двата тима си размениха по един гол.

Германците таман бяха влезнали в темп и след поредност от провали записаха три сполучливи мача против Франция, Съединени американски щати и Мексико. Срещу Турция обаче се върнаха към загубите, а дуелът стартира съвършено за тях.

Още в 5-ата минута Лерой Сане и Кай Хаверц комбинираха. Вторият прати топката в мрежата на гостите за 1:0.

Турците съумяха да извърнат още преди края на първата част. В 38-ата минута прецизен беше Ферди Кадиоглу. Халфът на Фенербахче получи на чиста позиция от Абдюлкерим Бардакджъ.

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме тимът на Винченцо Монтела даже излезе напред в резултата, с помощта на попадението на Кенан Йълдъз.

Четири минути след подновяването на играта Никлас Фюлкруг възвърне равенството. Флориан Вирц му подаде. Турция обаче още веднъж откри пътя към вратата на Кевин Трап. В 71-вата минута Юсуф Сари не трепна и се разписа от 11-метров углавен удар.

До края резултатът се резервира и Турция си потегли от Берлин като победител. След три дни Германия гостува на Австрия в нова контрола, част от подготовката за домакинското Европейско.
Източник: novsport.com