Седемкратният шампион Мексико си осигури място в плейофите на футболния

...

Мексико ще играе в плейофите на Голд къп

Седемкратният първенец Мексико си обезпечи място в плейофите на футболния шампионат КОНКАКАФ Голд къп, откакто победи с 3:1 главния си противник в група "А " Канада в Денвър, щата Колорадо. Мексиканците са с шест точки, следвани от Канада и Мартиника с по три. Мексиканците се затрудниха доста повече от първия си мач, извоюван със 7:0 против Куба, само че Андрес Гуардадо им донесе успеха с два красиви гола през втората част.

Роберто Алварадо въпреки всичко се разписа преди почивката, когато мексиканците пропуснаха редица положения. Той беше прецизен в 40-та минута на добавка, откакто някогашният пазач на Лудогорец Милан Борян спря удар на Раул Хименес и топката попадна в краката му пред празна врата.

анадците съвсем изравниха в 53-та минута след шут на Алфонсо Дейвис, а Мексико удвои преднината си секунди по-късно. Гуардадо изпрати топката в мрежата със мощен шут отвън наказателното поле, само че канадците се върнаха в мача в 75-та минута с гол на Лукас Кавалини.

Мексико, който завоюва шампионата за последно през 2015-а година, отговори бързо. В 77-та минута Гуардадо изпрати нов мощен удар към вратата на Борян, а топката се отклони от крайници на Дейвис и излъга някогашния вратар на Лудогорец и сегашен на Цървена звезда за крайното 3:1. Мартиника пък победи Куба с 3:0, откакто Жорис Марво вкара в 45-та минута, а Стефан Абол и Кевин Форчън се разписаха след почивката.