се развихри и показа головата си мощ в гостуването си

...

Лион се развихри срещу Лориен

се развихри и сподели головата си мощност в гостуването си на от 27-иа кръг на Лига 1. " Хлапетата " завоюваха с 4:1, а можеха да си тръгнат и с още по-изразителна победа, защото още един техен гол бе анулиран.

Гостите взеха преднина от два гола през първото полувреме след точни изстрели на Роман Февр в 5-ата и Муса Дембеле в 26-ата минута. В края на частта и Токо Екамби прати топката в мрежата, само че попадението не бе зачетено поради засада.

В началото на втората част Лориен върна интригата след прецизен изстрел на Терем Мофи в 57-ата минута.

Лион обаче доста бързо възвърне преднината си от два гола с попадение на Карл Токо Екамби в 59-ата минута, а крайното 1:4 оформи още веднъж Февър в 78-ата минута на дуела.

С тази победа Лион се изкачи до 6-ото място в таблицата с 41 точки. Лориен остава 16-и с 24 точки.