Считаните предварително като фаворити за трофея Арсенал и Атлетико (Мадрид)

...

Арсенал не успя да пречупи Атлетико Мадрид

Считаните авансово като любимци за трофея Арсенал и Атлетико (Мадрид) приключиха 1:1 в първия си дуел от полуфиналите на Лига Европа. Това бе финален европейски мач на "Емирейтс " за мениджъра на домакините Арсен Венгер, който напуща след края на сезона.

Гостите играха съвсем цялостен мач в понижен състав след изгонването на хърватина Шиме Върсалко още 10-ата минута след два жълти и червен картон. Александър Лаказет (61) даде задатък на „ топчиите “, които преобладаваха при числения си превес, а в края Антоан Гризман (82) ги шокира с изравнителен гол за „ дюшекчиите “ на непознат терен, написа "Блиц ".

„ Артилеристите “ стартираха с вихрени офанзиви и още в 6-ата минута след центриране на Дани Уелбек и удар на Александър Лаказет топката облиза гредата. Минута по-късно Ян Облак избави удар на Лаказет.

В 10-ата минута Шиме Върсалко получи втори жълт картон за нарушаване в центъра на терена против Лаказет и гостите останаха с човек по-малко на терена. Минута по-късно съдията прати на трибуните треньора на гостите Диего Симеоне, който реагира бурно при нарушаване на Белерин против състезател на „ дюшекчиите “.

При цифров превес „ топчиите “ предстоящо имаха самодейността, а удари на Джак Уилшър с глава и Начо Мореал не откриха задачата. В 33-ата минута Антоан Гризман от гостите насочи прецизен отдалечен удар, а по-късно Оспина избави и още един шут на френския нападател.

След почивката домакините материализираха най-сетне численото си предимство с гол на Алексанър Лаказет (61), който се разписа с глава след центриране на Джак Уилшър.

Арсенал продължи да търси още един гол, а гостите търпеливо изчакваха своя момент. Той пристигна осем минути преди края, откакто Антоан Гризман (82) преодоля сънародника си Лоран Кошчиелни и самичък против Оспина не сгреши за 1:1. Колумбийският пазач първо избави удара на французина, който догони топката и я насочи във вратата.
Източник: fakti.bg