Саутхмаптън и Уест Хам направиха нулево равенство в мач от

...

Дани Ингс се завърна, но не и головете за светците

Саутхмаптън и Уест Хам направиха нулево тъждество в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. " Светците " бяха по-настоятелни в търсене на успеха, която щеше да ги изкачи в топ 4 на класирането. Домакините бяха без мениджъра си Ралф Хазенхютъл. Австриецът е под карантина поради позитивен тест за COVID-19 на член на фамилията му, само че благодарение на видеовръзка от вкъщи си взимаше решения в хода на дуела.

Голмайсторът на Саутхамптън Дани Ингс се завърна в титулярния състав, откакто пропусна мача против Фулъм, и пропусна добра опция да открие резултата още в началните минути. Уест Хам пък стигна до първото си чисто състояние чак в края на полувремето, когато Райън Фредерикс затрудни Алекс Макарти.

След почивката " чуковете " можеха да стигнат до трите точки, само че Томас Сучек стреля с глава в навън, а Маккарти се оправи с рисков удар на резервата Саид Банрама.

Премиър лийг 16 кръг, вторник 29 декември  Саутхамптън 0:0краен резулат  Уест Хам