Саутхемптън записа една от най-престижните си победи през този сезон,

...

Дани Ингс повали Тотнъм с прекрасен гол, Кейн напусна контузен

Саутхемптън записа една от най-престижните си победи през този сезон, откакто надигра Тотнъм на своя „ Сейнт Мерис ” с 1:0 в дуел от 21-ия кръг на британската Висша лига. За следващ път нападателят Дани Ингс бе основната фигура за „ светците ”, откакто означи единственото попадение по майсторски метод в 17-та минута. Той бе изведен зад защитата и залъга Алдервейрелд, с цел да разстреля след това Гацанига с удар от въздуха.

Следобедът за „ шпорите ” не бе по никакъв начин сполучлив, защото капитанът и голмайстор Хари Кейн напусна терена контузен в 74-та минута. Най-вероятно става въпрос за разтежение, само че това ще стане ясно след медицинските прегледи. Малко преди този момент пък негов гол бе вярно анулиран поради засада. Саутхемптън се изкачи на 11-то място с 25 точки, а Тотнъм е шести с 30 пункта. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg