Състезатели от националния отбор на Българската карате киокушин федерация спечелиха

...

България завърши на второ място в общото класиране на Световното първенство по киокушин

Състезатели от националния тим на Българската карате киокушин федерация завоюваха 3 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала от Световното състезание на IFK, което се организира на 4 и 5 юни във Валенсия, Испания.

Това класира България като втора мощ в международния киокушин.

Българската шампионка по киокушин Ия Костова победи в категория до 55 кг при дамите. Родната каратистка победи на финала украинката Ана Издебска, която има присъединяване на SENSHI. Така представителка на „ Шогун “ (София) стъпи на международния връх.

На крачка от златото бе и европейският ни първенец Кристиян Дойчев, който се изправи против твърд противник на край в категория до 90 кг. Дойчев съумя да завоюва за България сребърен орден.

Златото сграбчиха Никол Харизанова от „ Оками доджо “ (Асеновград) в категория до 65 кг при дамите до 21 година и Моника Стоянова от „ Надежда “ (Габрово) в категория до 55 кг в същата възрастова група. Николай Станчев (до 75 кг) и Виктор Колев (над 75 кг) – и двамата от „ Киокушин-Шумен “, взеха сребърни медали при юношите до 18 години, а два бронзови медала завоюваха девойките ни до 18 година Дилара Феим от „ Гладиатор “ (Бургас) в категория над 55 кг и Теодора Попова от „ Сентоки “ (Бургас) в категория над 60 кг.

В огромното състезание участваха общо 465 състезали от 39 страни. Родните каратеки към този момент се прибраха в България. На международното състезание те бяха предвождани от треньорите на националния ни тим Захари Дамянов, Петър Мартинов, Живко Андреев, Христо Христов и Александра Маринова.
Източник: novinata.bg