Националът на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров спечели титлата

...

Пьотр Нестеров стана двоен шампион на турнир по тенис в Букурещ

Националът на България за Купа " Дейвис " Пьотр Нестеров завоюва купата и сингъл на шампионата на клей в Букурещ (Румъния) с награден фонд 15 хиляди $, откакто през вчерашния ден заслужи трофея и на двойки.

Нестеров отрази мачбол и победи нидерландеца Нилс Лоотсма с 6:3, 4:6, 7:6(6). Срещата продължи 3 часа и 35 минути.

Във втория си край за сезона българинът навакса пасив от 2:4 гейма в третия сет, а в решителния тайбрек изоставаше с 1:5, като беше единствено на точка от загубата при 5:6, само че съумя да осъществя поврат.

Така той заслужи първа купа за годината си сингъл във веригата на ITF и общо трета в кариерата си.

В конкуренцията на двойки Нестеров победи в събота в тандем с Иля Снитари (Молдова).