Чилиецът Алехандро Табило постигна най-престижната победа в кариерата си, след

...

Изненанда в Рим! Чилиец изхвърли Джокович

Чилиецът Алехандро Табило реализира най-престижната победа в кариерата си, откакто в профил международния номер 1 Новак Джокович в третия кръг на шампионата " Мастърс " в Рим с резултат 6:2, 6:3.

Шесткратният първенец Джокович не приличаше на себе си против направилия брилянтен мач Табило и закономерно се сбогува с шампионата.
 На сакат крайник: Гришо нашляпа квалификант в Рим и се класира за четвъртия кръг

Хасковлията завоюва с 2-0 сета

Табило, който е номер 32 в света, потегли доста мощно и поведе с 4:0 гейма след единствено няколко минути игра. Сръбският му противник по този начин и не откри вид за отговор и съобщи първия сет за 31 минути.

Ситуацията на корта не се промени изключително и във втория сет. В него Табило още веднъж поведе с пробив в самото начало, а съумя да осъществя и още един подобен в края, с цел да завоюва срещата след единствено 68 минути.

В четвъртия кръг Табило ще се изправи против руснака Карен Хачанов, който в профил аржентинеца Франсиско Черундоло след 6:2, 6:4.

Към идната фаза не престават още бразилецът Тиаго Монтейро и португалецът Нуно Боржеш, които реализираха трисетови победи надлежно над сърбина Миомир Кецманович и италианеца Франческо Пасаро.