Съставът на Манчестър Сити постигна лесна победа в 9-ия кръг

...

Силно начало осигури успех на Манчестър Сити

Съставът на Манчестър Сити реализира лесна победа в 9-ия кръг на британската Висша лига по футбол, откакто победи при гостуването си отбора на Брайтън с 4:1. Гостите от Манчестър изиграха прелестни начални минути на мача, които на процедура им осигуриха триумфа след половин час игра. Отборът на Хосеп Гуардиола вкара първия гол още в 3-ата минута посредством Илкай Гюндоган, а с нови две попадения на Фил Фоудън в 28-ата и 31-ата минута осигуриха успеха на Манчестър Сити.

Домакините от Брайтън изиграха мдоста по-добро второ полувреме и означиха един гол в 81-ата минута, когато Алексис Мак Алистър се разписа от дузпа. В добавеното време влезлият като запаса Риад Марез оформи крайния резултат.

" Гражданите " се изкачиха на втора позиция, като изостават на две точки от водача Челси. Въпреки загубата, Брайтън остана на четвърто място след блестящото начало на сезона.
Източник: bnr.bg