Съставът на Атлетико Мадрид се класира за 1/16-финалите в турнира

...

Атлетико Мадрид трябваше да се потруди, но продължава за Купата на Краля

Съставът на Атлетико Мадрид се класира за 1/16-финалите в шампионата за Купата на Краля, откакто реализира сложна победа с 3:1 като посетител на четвъртодивизионния Арентейро.

Първото полувреме не предложи доста забавни обстановки и пред двете порти, с цел да се стигне до 42-та минута, когато защитата на Атлетико бе хваната неподготвена, а от това се възползва Маркитос, който трансферира Ян Облак и даде задатък на домакините.

" Дюшекчиите " обаче реагираха стремително и изравниха още преди почивката с гол от дузпа на Яник Ферейра Караско.

Малко преди да изтече първият час игра гостите получиха право да изпълнят още един 11-метров углавен удар, само че този път Алваро Мората пропусна от бялата точка и по този начин равенството в резултата се резервира.

Все отново разумното се случи в 76-та минута, когато Пабло Бариос беше прецизен за 2:1 в интерес на " рохибланкос ", а в добавеното време на срещата Караско оформи крайния резултат с втория си гол в мача.