САЩ победи Мексико с 2:0 във финала на турнира Лига

...

Адамс и Рейна донесоха трофея на САЩ от Лига на нациите на КОНКАКАФ

Съединени американски щати победи Мексико с 2:0 във финала на шампионата Лига на нациите на КОНКАКАФ. Двубоят за трофея се организира в Арлингтън, Тексас.

Двама футболисти от британската Висша лига осъществиха головете за американците. Играчът на Борнемут Тайлър Адамс откри резултата за „ янките “ в края на първото полувреме, а Джовани Рейна, който е в Нотингам Форест чартърен от Борусия Дортмунд, повиши на 2:0 в 63-та минута. До края мексиканците по този начин и не съумяха да отвърнат на предизвикването.

Така Съединени американски щати завоюва изданието на конкуренцията за трети следващ път след триумфите през 2021 и 2023, когато бяха победени Мексико и Канада.

В разногласието за третото място Ямайка се наложи над Панама с 1:0. Победното попадение бе дело на Декстър Лембикиса. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg