Сърцето ми казва, че не можем да оставим Украйна сама,

...
Сърцето ми казва, че не можем да оставим Украйна сама,
Коментари Харесай

Премиерът пред Политико: Не можем да оставим Украйна сама, но трудно можем да ѝ доставим оръжие

Сърцето ми споделя, че не можем да оставим Украйна сама, само че България мъчно може да се причисли към съдружниците си ѝ да достави оръжие на Киев, сподели в изявление за " Политико " министър председателят Кирил Петков.

Сред членовете на Европейски Съюз България исторически е имала едни от най-дълбоките връзки с Москва, написа изданието, представено от БГНЕС. По думие на Петков България към този момент не е мека страна, която единствено балансира с дейностите си. " Искаме всички да виждат България като мощен член на НАТО и Европейски Съюз, който не е непредсказуем, говорещ в един глас ", уточни министър председателят.

Петков също отхвърли концепцията за " сфери на въздействие ", при които по-големите страни като Русия могат да постановат де факто буферни зони отвън своите граници.

" Не ми харесва концепцията някой да вземе картата на Европа и да рисува с химикал, да каже, че това може да се случи ", добави министър-председателят.

Символично Петков сподели, че Украйна " ще получи моя глас през днешния ден ", с цел да стане страна кандидатка за участие в Европейски Съюз. " Сърцето ми споделя, че не можем да оставим Украйна сама ", сподели той.

Но до момента в който България " поддържа напълно " всички наказания против Русия до момента, Петков алармира, че въпреки всичко би трябвало да вземе поради политическата сензитивност вкъщи.

Според него за България ще бъде мъчно да се причисли към съдружниците при изпращането на оръжия за Украйна.

Петков също по този начин не утвърждава концепцията за неразрешена за полети зона над Украйна и не може да се ангажира да глоби съветския нефт заради енергийната взаимозависимост на България от Москва.

" Политико " напомня, че Петков е икономист приключил в Харвард, само че е дилетант в политиката. Той се прочу предходната година като герой против държавната корупция.

Петков се разграничава от предшественика си Бойко Борисов – консервативният някогашен телохранител и пожарникар, който беше отхвърлен от властта предишния април заради всеобщи митинги поради корупция.

Във вакуума, оставен от след рухването на държавното управление на Борисов, 41-годишният бизнесмен стана краткотраен министър на стопанската система в служебното държавно управление. Той бързо закупи известност като министър, откакто разобличи подкрепяната от страната корупция.

До септември Петков впрегна тази известност, с цел да сътвори " Продължаване на смяната " с още един харвардски ученик. След ненадейно мощно показване на партията на парламентарни избори през ноември, Петков пое кормилото на новото държавно управление през декември, написа още " Политико ".
Източник: mediapool.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР