С победен кош на Джоел Ембийд отборът на Филаделфия записа

...

Ембийд измъкна Сиксърс от мъките с победен кош

С надвит панер на Джоел Ембийд тимът на Филаделфия записа 26-ата си победа от началото на постоянния сезон в НБА. Тимът на Док Ривърс надви със 118:117 (41:24, 25:32, 22:29, 30:32) над Юта Джаз, откакто Ембийд означи пукотевица от приблизително разстояние при оставащи към пет секунди до финалната сирена.

В класирането на Източната конференция тимът на Сиксърс се намира на четвъртото място с баланс от 26 победи и 16 загуби, до момента в който “джазмените ” са девети на Запад с актив от 22 триумфа и 24 провали.

Самият дуел стартира стремително за гостите от Филаделфия, които означиха 41 точки през първата четвърт и още след нейния край си осигуриха преднина от 17 точки при 41:24. Постепенно обаче тимът на Юта, който беше без своя водач Лаури Марканен, настигна противника си и преди началото на последната част разликата бе скъсена до единствено три точки в интерес на Филаделфия при 88:85.

Финалният интервал беше доста трагичен, като при оставащи малко под две минути до края на постоянното време Майк Конли изравни резултата при 113:113 с тройка за Юта. Последваха няколко смени на водачеството, преди Ембийд да закове последната точна пукотевица за успеха на Сиксърс.

Джеймс Хардън бе най-резултатен за триумфа на Фили с 31 точки, 6 битки и 11 асистенции. Джоел Ембийд вкара 30 точки със 7 битки, Тайрийз Максималната осъществя 21, а Шейк Милтън означи още 17.

Джордан Кларксън бе над всички за Юта с 38 точки, 9 битки и 5 асистенции. Тейлън Хортър-Тъкър наниза 20 точки от пейката, Уокър Кеслър се разписа с 15 точки и 12 битки, а Майк Конли завърши срещата с 14 точки и 8 асистенции.

Снимки: Gettyimages