Росица Денчева приключи участието си на турнира във Варна след

...

Росица Денчева загуби на старта на тенис турнира във Варна

Росица Денчева завърши присъединяване си на шампионата във Варна след загуба от международната №369 Юлия Авдеева с 6-0, 1-6, 1-6 в мач от първия кръг. Българката стартира доста мощно мача и завоюва изрично първия сет, само че не съумя да задържи това равнище до края и отстъпи на четвъртата сложена.

Денчева направи по-малко двойни неточности (4-6) и завоюва 50% от точките си на първи сервис (15/30). Българската тенисистка осъществя три от шестте си точки за пробив (50%), до момента в който нейната съперничка оползотвори пет от своите дванадесет брейкпойнта (42%).

Началото бе отлично за Денчева, която даде единствено пет точки в първите четири гейма. Силните минути за нея продължиха и тя завоюва подаването си за 5-0, спасявайки три следващи брейкпойнта, след което записа нов пробив за 6-0.

Вторият сет стартира по подобен метод, само че при разменени функции, като този път Авдеева бе тази, която поведе с 4-0. Денчева редуцира пасива си, само че рускинята продължи да владее самодейността и изравни сетовете след 6-1.

В заключителния сет четвъртата сложена още веднъж записа триумф с 6:1, а с това затвори и мача след час и 37 минути игра.