Рома допусна пореден разочароващ резултат от началото на сезона. “Вълците

...

ВАР лиши Рома от победа и Моуриньо от рекорд

Рома позволи следващ разочароващ резултат от началото на сезона. “Вълците ” приключиха 0:0 вкъщи със закъсалия отбор на Дженоа в дуел от 24-ия кръг на Серия “А ”. “Грифоните ” от Генуа се усещаха много удобно на терена на “Олимпико ” в първата половина на първото полувреме и като цяло през първата част бяха малко по-добрият отбор. През второто полувреме картината се промени, изключително след аления картон на Лео Йостигор от Дженоа в 69-ата минута. Той се бе появил в игра в края на първата част и остана на терена към 25 минути.

Този процес на срещата обаче не оказа помощ на “вълците ”, които разочароваха с бледото си показване и липса на хрумвания в офанзива. В самия завършек на мача имаше противоречив миг, който повлия непосредствено на крайния резултата. В добавеното време вкара прекрасен гол с удар от релативно далечно разстояние в долния ляв ъгъл на стража. Преди блестящия изстрел Дзаниоло по впечатляващ метод се измъкна от бранителите на гостите и си сътвори позиция за пукотевица. Попадението обаче бе анулирано от рефера Росарио Абисо след обзор на обстановката с ВАР. Арбитърът реши, че е направил нарушаване в офанзива против съперников състезател преди топката да се озове в Дзаниоло, само че решението на Абисо изглеждаше повече много дискусионно.