Роберт Левандовски продължи головата си серия за Барселона и донесе

...

Левандовски измъкна Барса, Атлетико би Севиля

Роберт Левандовски продължи головата си серия за Барселона и донесе триумфа с 1:0 над Майорка. Полякът вкара в 20-ата минута и към този момент има. Само в Ла лига той има 9 гола в 7 кръга.

Майорка имаше няколко шанса да изравни, само че Тер Стеген избави удари на Жауме Коста, Антонио Санчес и Лий Кан-ин. Тер Стеген към този момент 534 минути не е допускал гол, което е нов връх за него. Иначе Левандовски имаше опция да повиши на 0:2, само че не съумя да преодолее Преград Райкович.

Успехът краткотрайно изкачи Барселона преди всичко в класирането с 19 точки. има 18, само че и мач по-малко. Барса няма проваляне към този момент в 18 визити.

По-рано Атлетико Мадрид победи в Севиля с 2:0. Успехът качи дюшекчиите на пето място с 13 точки. Севиля пък остава на 16 място с 5 точки – една над зоната на изпадащите. Гостите излязоха напред в 29-ата минута посредством Маркос Йоренте. Атлетико направи 0:2 в 57-ата минута, когато Матеус Куня пусна към Алваро Мората и той умерено се разписа.
Източник: flashnews.bg