Рилски спортист победи отбора на Шампион 2006 със 79:50 (15:16,

...

Рилски спортист и Шоутайм с победи в женското баскетболно първенство

Рилски състезател победи тима на Шампион 2006 със 79:50 (15:16, 25:12, 24:14, 15:8) като посетител в София в мач от 12-ия кръг на женското баскетболно състезание на България.

Двубоят в столицата стартира с леко преимущество за домакините, които след първата четвърт имаха нежна преднина от 16:15, само че след това контролът мина напълно в ръцете на състезателките от Самоков, които бързо започнаха да се откъсват резултата, а най-голямата им преднина доближи 30 точки в хода на заключителните 10 минути.

Деница Манолова и Ивана Бонева осъществиха по 17 точки за победителките, като Манолова оформи и „ дабъл-дабъл “, овладявайки 11 битки. За Шампион 2006 Елена Георгиева означи 15 пункта.

В подреждането Рилски състезател заема втората позиция с баланс 9-2, до момента в който Шампион 2006 е 6-и с актив от единствено три победи и осем провали.

Междувременно, в друга среща от кръга Шоутайм надделя с 51:45 (12:13, 13:8, 20:12, 6:12) надалеч от дума състава на Дунав 2016 Русе.

Срещата предложи равнително равностойно първо полувреме, което приключи с задатък от 25:21 за гостите от Варна, които след почивката продължиха да бъдат по-добрият от двата тима и по този начин преди решителната част имаха преднина от 45:33. В последните 10 минути баскетболистките от Русе пробваха да се върнат в битката, само че силите им стигнаха единствено за понижаване на част от пасива им.

Адриана Балтанова се отличи с 24 точки, 5 битки и 2 асистенции за Шоутайм, до момента в който за домакините Зорница Герасимова приключи с 16 пункта и 5 битки.

След този дуел варненки заемат 5-а позиция в подреждането с баланс 4-8, а в това време Дунав 2016 Русе остава на дъното като единствният тим в шампионата, който към момента не е записал победа.