Рилски спортист победи Берое с 86:82 (22:24, 23:13, 20:30, 21:15)

...

Рилски спортист прекъсна негативната серия в НБЛ с труден домакински успех срещу Берое

Рилски състезател победи Берое с 86:82 (22:24, 23:13, 20:30, 21:15) като хазаин в Самоков в мач от 5-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

С триумфа баскетболистите на Рилски състезател прекъснаха серията си от три следващи загуби и записаха втори триумф от петте си срещи досега, както и първи под управлението на новия старши треньор Любомир Киров.

В същото време старозагорци позволиха трето проваляне и не престават със същия актив 2-3.

Двата състава изиграха равносилен конфликт в " Арена Самоков ", в който разликата не надвиши 10 точки в нито един миг, а гостите имаха преднина от 2 пункта при 24:22 след първата четвърт. След по-добра втора част обаче, в която самоковци означиха 23 против 13 точки за съперника, те обърнаха до 45:37 в своя изгода до почивката.

В началото на второто полувреме баскетболистите на Рилски състезател подвигнаха разликата до 10 точки, само че старозагорци съкратиха дистанцията до 4. Домакините отново се откъснаха с 9 точки при 61:52 след панер на Чавдар Костов при оставащи малко повече от четири минути от третата част, само че означиха единствено 4 точки до края на интервала и по този начин Берое взе задатък от 67:65 преди заключителните 10 минути.

По-малко от седем минути преди финала на срещата Васил Попов осъществя тройка, с цел да донесе задатък на Рилски състезател при 77:69. Старозагорци още веднъж наваксаха и обърнаха до преднина от 82:80 след прецизен изстрел на Карлос Пепин, само че Марослав Васов изравни за домакините за 82:82 при оставащи малко над две минути в дуела. В оставащото време до края Джоузеф Лоусън означи четири наказателни удара, с цел да донесе крайната победа на своя отбор след 86:82.

Именно Лоусън стана най-резултатен за успеха на Рилски състезател, завършвайки с 22 точки, 3 битки и 3 асистенции. Чавдар Костов се регистрира с 16 точки, а Мирослав Васов способства с 15.

Карлос Пепин бе най-полезен за гостите от Стара Загора с 25 точки. Михаил Комбаков се включи 21, а Даръл Дейвис осъществя 15.

В класирането и двата тима са с еднакъв баланс 2-3, като самоковци заемат 6-ото място в подреждането, до момента в който " зелените " са едно място по-назад.

В идващия кръг на 12 ноември Берое Стара Загора е хазаин на Академик Пловдив, а ден по-късно Рилски състезател приема ЦСКА.