Резултатният ад за Тотнъм Хотспър няма спирка! Лондончани записаха третата

...

Кошмарът за Тотнъм няма край - нова загуба, Лорис си счупи ръката

Резултатният пъкъл за Тотнъм Хотспър няма спирка! Лондончани записаха третата си загуба, откакто Брайтън ги победи с 3:0 на „ ЕймЕкс Стейдиъм” в първи мач от осмия кръг в Премиършип. Срещата започва с гол на Нийл Мопе в третата минута, а при обстановката Юго Лорис счупи ръката си при приземяването. Младият стрелец Аарън Конъли удвои в 32-ата, с цел да вкара и втория си гол в кариерата за Брайтън – в 65-ата минута.

По този метод серията от неприятности при „ шпорите” няма край след крушението през седмицата от Байерн Мюнхен с 2:7.

Младокът Аарън Конъли стартира като титуляр за „ чайките”, а Почетино направи четири промени след ужаса против Байерн Мюнхен. Серж Орие бе осъден, а Муса Сисоко стартира на негово място в отбрана.

Срещата започва кошмарно за Тотнъм на южния бряг, откакто Брайтън поведе в резултата след единствено три минути. Топката бе центрирана от Стивън Осет, а Юго Лорис загуби баланс, пробвайки да хване топката. Той я остави пред голлинията си, с цел да може Мопе от близко да я довкара. При приземяването си капитанът на Тотнъм падна доста неприятно с лявата си ръка и бе изведен на носилка от „ ЕймЕкс Стейдиъм” благодарение на кислородна маска. На негово място се появи Паоло Гацанига.

Веднага се усети смяна в настроението на игра при гостите, а в 32-ата минута младокът Конъли удвои резултата, откакто засече топката на първа греда. Резервният вратар на „ шпорите” отрази, само че при добавката Конъли вкара първия си гол за Брайтън. Малко по-късно още веднъж той можеше да означи трети гол на Тотнъм, само че топката мина край страничния дирек.

Втората част стартира с интензивност от Тотнъм, само че първи до обстановка стигнаха домакините. В 63-ата минута Паскал Грос стреля добре от фаул, но топката се отби в напречната греда. 180 секунди по-късно Конъли „ развинти” Алдервайрелд отляво и с диагонален шут прати кълбото за трети път във вратата на лондончани.