Реализацията на проекта ще облекчи главоболията на Алексей Борисович в

...
Реализацията на проекта ще облекчи главоболията на Алексей Борисович в
Коментари Харесай

Григор Лилов: Близо две трети от българската икономика е руска

„ Реализацията на плана ще облекчи главоболията на Алексей Борисович в тази страна и ще приготви стратегическата цел “. Този откъс е от загадка преписка на едно лице. Лицето се назовава Бабаков. Това е персоналният асистент на Владимир Путин, който се занимава с енергетиката и със съотечествениците зад граница и това е от персоналната му поща, която разменя с ръководителите на кремъл. Съответно индивидът, за който става дума, Алексей Борисович, това е Милер, шефа на „ Газпром “, а страната е България. “, разкрива проверяващият публицист Григор Лилов, който през днешния ден гостува на Васил Данов в предаването „ Видимо и невидимо: Абордаж “.

„ Значи очевидно става дума за упоритостите към България, а геополитическата цел е дефинирана още тогава - заобикалянето на Украйна - с цел да може умерено да се стартира експанзията против нея и да бъде завладяна. Тази история води началото си от 1995 година Тогава бяха договарянията сред социалистическото управление и Жан Виденов, и „ Газпром “ и смутното време на 1996 година, когато вървеше хиперинфлацията през декември. Точно сред Коледа и Нова година, когато хората към този момент се занимават с празника, не им е до публични събития и всичко останало, държавното управление на Българска социалистическа партия даде на концесия на практика без пари цялата газопреносна и вътрешна мрежа на „ Булгаргаз “ на „ Газпром “, безусловно без пари. И популярност богу, че след това пристигна синьото ръководство с фонда (МВФ, б.р.) и Световната банка и с две постановления напролет и през лятото на идната година, когато поеха ръководството, те анулираха това концесионно разпореждане и това съглашение сред Жан Виденов и Газпром. “, напомня Лилов за предисторията на „ Турски поток “.

„ Началото на огромната спекулация беше в действителност сложена от Първанов, осъществена посредством срещата му с путин тук в България, с „ Тройния шлем “, споделя Лилов и напомня, че в действителност той се оказа „ Троен шлем “ за руснаците, като по груби калкулации донесе към 7-8 милиарда загуби за България. „ После Б. Борисов продължи плана. Той първо продължи като „ Южен поток “, където концепцията беше същата. Той се строи с заем от Русия, употребява се от Русия, приходите на „ Булгаргаз “ и „ Булгартрансгаз “ внезапно се свиват, те банкрутират и „ Газпром “ ги изкупува - сходно на интервенцията, която реализираха в Сърбия. „ Южен поток “ пропадна. “

Разследващият публицист споделя, че документите за „ Турски поток “ на практика е копирана от тази за „ Южен поток “. „ Той самият „ Турски поток “ е голяма спекулация и аз даже не считам, че сумите, които се загатват са правилни, тъй като „ Пътната карта “, която изскочи, тя е задоволително скандална и хубаво, че изскочи. Тя в действителност изскочи още предходната година. Само че тогава всички медии в България тотално я премълчаха. “

Григор Лилов споделя в предаването, че има неща, които българското общество не знае. „ Тръбите, които са на един извънредно богат съветски олигарх, персонален другар на Путин, „ Трубная металлургическая компания “, са купени. Те са купени за „ Южен поток “. Когато се правеше „ Турски поток “, те още веднъж бяха купени, същите тези тръби. Т.е. те са платени 2 пъти, планът е заплатен 2 пъти, отчуждените земи за „ Южен поток “, които на българските жители заплатиха по жалки суми [...], за всичките тези неща имам следствия, повторно бяха закупени от „ Южен поток “ за новото сдружение, което правѝ „ Турски поток “. Т.е. на практика доста неща там са осчетоводени двойно. Отгоре на всичкото, таксата е поставена по този начин, че това е най-ниската такса в цяла Европа. […] „ Боташ “ е продължение на тази спекулация, тъй като „ Газпром “ осчетоводи тръбите като стоков заем, т.е. веднъж те бяха купени с български пари, повторно отново бяха платени с български пари и трети път те им бяха „ хързулнати “ като стоков заем от „ Газпром “. За сметка на този стоков заем „ Газпром “ си обезпечи 100%-овото прилагане на тръбата за години наред и беше завършено като предплатени вноски. Всъщност „ Газпром “ никакви предплатени вноски не е платил. “

Целият диалог на Васил Данов с Григор Лилов можете да гледате във видеото:

Източник: faktor.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР