Реал Сосиедад спечели с 2:1 малкото баско дерби срещу гостуващия

...

Реал Сосиедад взе три точки в малкото баско дерби

Реал Сосиедад завоюва с 2:1 дребното баско дерби против гостуващия Алавес в 27-ия кръг на испанската Ла Лига.

Ектор Морено откри резултата, откакто се пласира добре при корнер, с цел да направи резултата 1:0 още в 6-ата минута.

В 11-ата той към този момент набъбна на 2:0 в интерес на домакините. Асиер Ияраменди наблюдава отбитата от вратаря на Алавес топка и я довкара в мрежата.

Сосиедад продължи да натиска и сред 21-ата и 23-ата минута Аднан Янузай и Микел Оярзасабал пропуснаха да създадат преднината на домакините безапелационна.

Доброто начало на противника обаче не отчая Алавес и гостите се върнаха мача след страховито воле от близко на Афонсо в 39-ата минута – 2:1.

Второто полувреме бе по-малко продуктивно откъм страсти. Ще се запомни най-много ситуацията в 84-ата минута, когато бранител се хвърли самоуверено на шпагат пред Уилиан Жозе и защищити вратата на Алавес от трето попадение. Давид Сурутуса също бе пред отбелязване на трети гол в добавеното време, само че не съумя.

И два обаче се оказаха задоволителни за Реал Сосиедад да завоюва мача с 2:1. След тази си победа на отборът от Сан Себастиян е 12-и в класирането с 33 точки. Алавес е 16-и с 21 точки.