Реал Сосиедад победи с 2:1 у дома Севиля в двубой

...

Реал Сосиедад би трудно 9 от Севиля

Реал Сосиедад победи с 2:1 вкъщи Севиля в дуел от 14-ия кръг в Примера дивисион. Успехът обезпечи пето място в класирането за баските, които имат актив от 25 точки.

Севилци приключиха срещата с двама футболисти по-малко поради червени картони на ветераните Серхио Рамос и Хесус Навас в 88-ата минута.

Сърбинът Марко Дмитрович имаше неприятен шанс и си вкара автогол след единствено три минути игра.

В 22-ата минута Умар Садик с отдалечен шут осъществя второто попадение във вратата на тима от Андалусия, който направи провалянето си по-почетно посредством Юсеф Ен Несири след тъкмо един час игра.

Сосиедад е в серия от девет следващи дуела без загуба в шампионата на Испания, до момента в който севилци са на 15-то място в класирането с 12 точки.

По-късно през днешния ден Реал Мадрид гостува на Ейбар, до момента в който Бетис приема Лас Палмас.
Източник: novsport.com