Реал Марид победи Манчестър Сити с 3:1 след продължение и

...

Нова изумителна вечер за Реал Мадрид и тимът е на финал

Реал Марид победи Манчестър Сити с 3:1 след продължение и се класира за финала в Шампионската лига. Реал губеше с 0:1 до 90-та минута, само че с два бързи гола за по-малко от три минути отборът направи цялостен поврат и се стигна до продължения. В тях Бензема означи дузпа и класира отбора във финала.

В 73-та минута Бернардо Силва изведе отлично Рияд Марез и той разстреля Куртоа за 0:1.

В 90-та минута Бензема съумя да подаде към Родриго, който изравни - 1:1.

Във втората минута от добавеното време Реал направи цялостен поврат, Карвахал центрира в наказателното поле, а Родриго засече с глава и изравни общия резултат - 5:5.

Така се стигна до продължения.

Още в началните минути на продълженията Реал Мадрид получи дузпа за нарушаване на Рубен Диас против Бензема. Именно Бензема осъществя дузпата и по този начин мадричани към този момент бяха напред в резултата - 6:5.

Този гол се оказа решителен и Реал Мадрид се класира за финала.

На финала Реал Мадрид ще срещне Ливърпул на 28 май в Париж. Двата тима се срещнаха във финала и през 2018-а година, когато Реал завоюва с 3:1.
Източник: trafficnews.bg