Реал (Мадрид) успя да победи Леванте с 3:2 на Сантяго

...

Реал потрепери, но победи Леванте

Реал (Мадрид) съумя да победи Леванте с 3:2 на " Сантяго Бернабеу ". Момчетата на Зинедин Зидан водеха с 3:0 преди почивката, само че по-късно получиха два гола и интригата се резервира до края.

" Белите " започнаха срещата доста по-активно и имаха повече положения за гол. Първият пристигна в 25-ата минута, когато Карвахал центрира към Бензема и французинът откри резултата с глава.

Шест минути по-късно Бензема още веднъж бе прецизен, като този път асистенцията отиде на името на Хамес Родригес.

В 40-ата минута Каземиро също записа името си измежду голмайсторите. Винисиус надбяга състезател на Леванте по дясното крило и пусна паралелно към Каземиро, който бе прецизен от близка отдалеченост.

Второто полувреме стартира с бърз гол за Леванте. В 49-ата минута Борха Майорал върна интригата в срещата.

Леванте се възползва от многото пропуски на домакините и в 75-ата минута влезлият като запаса Мелеро се разписа с глава след осъществяване на корнер.

Реал (Мадрид): Куртоа, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Каземиро, Кроос, Хамес, Лукас Васкес, Винисиус, Бензема

Леванте: Айтор, Дуарте, Клерк, Везо, Кампаня, Вукчевич, Мирамон, Моралес, Постиго, Рочина, Майорал

Зинедин Зидан: Идват доста срещи и всеки ще получи своя късмет
Зидан: Идват доста срещи и всеки ще получи своя късмет

" Наясно сме, че загубихме точки, само че пък сезонът едвам в този момент стартира "