Реал (Мадрид) преживя един от най-тежките си моменти през сезона

...

Титлата е все по-далеч! Жирона разпердушини Реал , Кастеянос наниза четири гола

Реал (Мадрид) претърпя един от най-тежките си моменти през сезона и загуби с 2:4 гостуването на Жирона в 31-вия кръг на Ла Лига.

" Белите " рухнаха в Каталуния и напълно се предадоха в преследването на лидера в класирането Барселона, а защитата им беше прекомерно несъответстваща и можеше да получи още голове.

Валентин Кастеянос пък стана безспорен воин за Жирона с четирите си гола в мача.Нападателят откри резултата в 12-тата минута с глава при първото състояние на домакините в дуела.
 Снимка 615720
Източник:

12 минути по-късно Кастеянос изпревари Милитао и стреля сред краката на Лунин за 2:0.

Винисиус върна очакванията на Реал с попадение с глава преди почивката, само че през втората част " кралете " пуснаха още два гола.

Кастеянос оформи хеттрика си незабавно след подновяването на играта, а в 62-рата минута засече центриране отдясно за 4:1.

Към края Лукас Васкес означи на празна врата след пробив на Винисиус, само че към този момент беше прекомерно късно за Реал да избегне провалянето.